Скільки існує людство, стільки й існує прагнення його до знань. Ще до незбутнього 1917 року в селі Побійна була церковно-приходська школа. Звичайно, у цій школі не всі бажаючи могли навчатися. Причини були різні, але найважливішою з них були нестатки. Діти, особливо у зимовий період, не могли відвідувати школу - взутися не було в що. Але потяг до знань постійно зростав. Минали роки. Люди постійно мріяли про школу, вони хотіли своїх дітей бачити освіченими. І от у 1940 р. відкрили Нагірнянську семирічну школу. Це були незавидні невеликі два приміщення, розташовані у панській садибі. В одному приміщенні навчались учні 1-4 класу, у другому - 5-7 класу. На щастя, у роки війни не зруйнували наш Нагірнянський освітянський «храм».
Закінчилась Велика Вітчизняна війна. Наша країна взялась за відбудову народного господарства. Та основою основ завжди була, є і буде освіта. Тому у 1945 р. під керівництвом Феодосія Савовича Слободяника була відкрита семирічна школа. Звичайно, у невеликому будинку багато дітей навчатись не могло. Постала потреба у будівництві нової школи. Коштів бракувало та трапилась нагода - розбирали Багвянський млин. І от вирішили: побудувати середню школу в с. Нагірна з будматеріалів саме цього млина.
Відкриття школи відбулось у 1953 році. Директором призначено Костюка Олексія Мусійовича, який згодом очолив колгосп. Люди пишалися тим, що і їхні діти зможуть мати середню освіту, адже до цих пір середні навчальні заклади були тільки в селах Тетерівці та Сорокотязі. Потім директорами Нагірнянської середньої школи були Рибіцький Лаврентій Григорович, Дарменко Микола Іванович, Головаха Микола Дем'янович. Село Нагірна і село Побійна зовсім поряд. їх роз'єднує лише один місток. Та й колгосп у цих селах один, одна селищна Рада. То ж чому повинно бути дві школи? Мабуть настав час об'єднатися. Тепер з 1974 р. на території с. Побійна красується школа, яка до цих пір носить назву Нагірнянська. Недовгий час школу очолювала Щерецька Ольга Лазарівна, а тоді цілих 20 років був директором Войцехівський Василь Антонович, 9 років - Гаврилюк Катерина Василівна. Нині школу очолює Якобчук Наталія Михайлівна, яка обіймає цю посаду з 2002 року.
Із дня заснування школи пройшло уже 58 років, але життя у ній існує і донині. Навчальний заклад має 19 кабінетів, спортзал, дві майстерні, комп’ютерний клас; працюють гуртки та спортивні секції.
Директори школи:
1. Костюк Олексій Мусійович – 1953 - 1955 р.р.
2. Рибіцький Лаврентій Григорович – 1955 -1957 р.р.
3. Дарменко Микола Іванович – 1957 -1970 р.р.
4. Головаха Микола Дем'янович – 1970 -1974 р.р.
5. Щерецька Ольга Лазарівна – 1974 – 1975 р.р.
6. Войцехівський Василь Антонович – 1975 – 1994 р.р.
7. Гаврилюк Катерина Василівна – 1994 – 2002 р.р.
8. Якобчук Наталія Михайлівна – 2002 р.